meksika vizesi
KONSOLOS
VİZE DANIŞMANLIK

   
      
info@konsolosvize.com
(232) 425-2328
Konsolos Vize
Ana Sayfa
Konsolos Vize
Hakkımızda
Konsolos Vize
Vize Formları
Konsolos Vize
Gerekli Evraklar
Konsolos Vize
Vize Ülkeleri
Konsolos Vize
Seyahat Sigortası
Konsolos Vize
İletişim


meksika vizesi


meksika vizesiKONSOLOS VİZE DANIŞMANLIK
ile
Meksika Vizesi & İspanyolca Tercüme


Denver Ltd. - ®Konsolos Tercüme Konsolos Vize ile
Meksika vize başvurunuzda profesyonel danışmanlık hizmeti.

Denver Ltd. - ®
Konsolos Tercüme Konsolos Vize, Meksika vize başvurularınızı İzmir’de güvenle hazırlatabileceğiniz, on-line ve off-line vize formlarınızı doldurtabileceğiniz, tercüme ve danışmanlık hizmeti alabileceğiniz bir firmadır. Meksika göçmenlik ve yabancılar hukuku mahkemeleri nezdinde hukuki tecrübe sahibi profesyonellerden oluşan ekibi ile Meksika konsoloslukları nezdinde vize ile ilgili her türlü sorunlarınızı çözmenize yardımcı olabilecek bilgi birikimi ve tecrübeye sahip ekibimizle Meksika vize işlemlerinizi kolayca halledebiliriz.

Denver Ltd. - ®Konsolos Tercüme, çeviri işini uzun yıllardan beri profesyonel olarak yapmakta olan ve İspanyolca lisan bilgileri, İspanya, Meksika, Orta ve Güney Amerika gibi ülkelerde edindikleri yurt dışı eğitim ve tecrübeleriyle pekişmiş tercümanları bünyesinde barındıran bir çeviri, tercüme ve danışmanlık şirketidir. 2007 yılında kurumsallaşmış olan firmamız, 20 yılı aşkın bir zamandan beri ABD, Almanya, Avustralya, Hollanda, İngiltere, İsveç, Kanada ve Türkiye başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerindeki resmi ve özel kuruluş ve organizasyonlar için tercüme hizmetleri sağlamaktadır.

Müşteri mahremiyetinin korunması, zamanından önce teslim, pırıl pırıl akıcı bir dille hazırlanmış aslına sadık, doğru ve eksiksiz çeviri, müşteri memnuniyetinin sağlanması, başta gelen ilkelerimiz arasındadır.

Firmamıza teslim ettiğiniz İspanyolca tercüme işleriniz daima hedef dile ana dili düzeyinde vakıf kişilerce yapılır ve son kontrolden geçirilir. Örneğin İspanyolca'ya çevirilen metniniz, ana dili İspanyolca olan bir redaktör tarafından okunup düzeltildikten sonra size teslim edilir. Türkiye'deki okullarda öğretilen İspanyolca yabancı dil seviyesiyle yapılan tercümeler, İspanyolca'yı ana dili olarak konuşan bir tercüman tarafından yapılacak çeviri kalitesine asla erişemez! Nitekim bugün Turizm sektöründe, hatta 5 yıldızlı otellerin çoğunda acemi ve ucuz tercümanların çevirmiş olduğu tanıtım kitapçıkları hala kullanılmakta ve bunları okuyan İspanyol, Meksikalı, Orta ve Güney Amerikalı turistler için eğlence ve alay konusu olmaktadır. Firmanızın prestiji söz konusuysa ucuz tercüme hizmetlerinden sakının!

Turistik Başvuru İçin Gerekli Evraklar Listesi:
İlgili kuralların gerekliliklerini yerine getirmek müracaat sahibinin sorumluluğunda olduğundan, belirtilen dokümanların sunulmaması, başvurunun reddedilmesi için gerekçe oluşturacaktır. Vize görevlisi kararını sunmuş olduğunuz kanıtlar doğrultusunda verecektir. Vize görevlilerinin kişisel koşullarınız kadar, başvurunuzun nedenlerini de anlamaları büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple, evrakların mümkün mertebe eksiksiz olarak hazırlanması ve Konsolosluğa sunulması son derece önemlidir.

Firmamız tarafından, gerekli olan tüm evraklarınız düzenlenmekte, başvuru formlarınız doldurulmakta, tercihe bağlı
Seyahat Sigortanız yapılmakta, randevunuz alınmakta, kısacası dosyanız eksiksiz olarak tarafımızca profesyonel bir şekilde hazırlanmaktadır.

Meksika Vizesi Gerekli Evraklar:  MS-WORD
 / PDF ve On-line Başvuru Formu:

1. Elektronik Onay - Online Başvuru formu, tarafımızdan doldurulacak ve ardından tercihinize göre İstanbul ya da Ankara’daki konsolosluktan vize başvuru randevunuz tarafımızca alınacaktır.
2. İçinde boş vize sayfaları bulunan, en az bir yıl süreyle geçerli pasaport
3. Eğer varsa eski pasaportlarınız
4.İki adet fotoğraf
5. Doğru vize harcı, tarafımızdan yatırılacaktır.
6. Maddi Durumu Gösterir Belgeler
    a. Maaş bordroları veya gelirinizi gösterir belgeler
    b. Eğer iş sahibi iseniz firmanızın belgelerini sağlayınız: Ticaret Odası kaydı, en son vergi levhanız, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi
    c. Banka cüzdanları veya Banka Yazıları (Minimum son 3 aya ait hesap hareketleri - Özellikle bu amaç için bankanızdan antetli kağıda hesap dökümü istenebilir.]
    d. Ailenizin maddi durumunu gösterir belgeler örneğin onların maaş bordroları, banka cüzdanları.
    e. Malvarlığınız varsa bunu kanıtlayıcı belgeler tapu, araç ruhsatı
    f. Limiti en yüksek 1 ya da 2 kredi kartınızın son ekstresi
7. Eğer çalışıyor iseniz, izinli olduğunuzu belgeleyen antetli bir kağıda yazılmış, işvereninizden resmi bir yazı
8. Eğer öğrenci iseniz, lütfen öğrenci belgenizi ekleyiniz
9. Sponsorunuzdan(eğer varsa): Sponsorunuz tarafından imzalanmış davet yazısı (Meksika'daki maddi durumunu gösteren kanıtlar ile Meksika'daki yasal kalma iznini gösterir belgeler, maddi imkanları ve uygun konaklama imkanlarını gösterir belgeler (fotokopileri)
- Sponsorun evine ait belgeler: Belediye vergi kağıdı, elektrik, su, havagazı faturalarından biri. Sponsorunuz yoksa otel rezervasyonu yapılmalıdır.
    - Sponsorun pasaport fotokopisi
    - Sponsorun gelirini belgeleyen evraklar - Banka ekstresi, (bank statement), Maaş çekleri (pay check stubs)
10. 18 yaşının altında anne-baba/veli ile seyahat etmeyen tüm çocuklar, yanlarında anne-baba/velileri tarafından seyahat etmelerine izin verdiklerini teyit eden noter tasdikli muvafakatname.
11. Vukuatlı nüfus kayıt örneği. Başvuru sahibi evli ise eşi ve çocuklarıyla birlikte listelendiği şu anki kütüğü ve anne, baba ve kardeşleriyle listelendiği evlenmeden önceki eski kütüğü ayrı ayrı çıkartılacaktır.

Yeşil Pasaport sahipleri Meksika vizesine tabidir. Pasaportlarında geçerli Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vizesine sahip olan yabancı uyruklu şahıslar, Meksika’ya turistik, iş amaçlı ya da transit olarak gitmeleri durumunda Meksika vizesinden muaf olacaklardır. Meksika’ya giriş noktalarındaki görevliler, yabancı uyruklu kişilerin geçerli bir pasaporta ve geçerli ABD vizesine sahip olduklarını tespit ettikten sonra Meksika’ya girmelerine müsaade edeceklerdir.

ABD üzerinden uçakla Meksika’ya turistik, iş amaçlı ya da transit olarak gelen yabancı uyruklu şahıslar, geçerli pasaportlarını ve uçak biniş kartlarını göstermek suretiyle Meksika vizesi’nden muaf olacaklardır. Meksika’ya giriş noktalarındaki görevliler, yabancı uyruklu kişilerin geçerli pasaportlarını ve ABD’den geldiklerini kanıtlayan uçak biniş kartlarını göstermelerini isteyerek Meksika’ya giriş yapmalarına izin vereceklerdir.


    Meksika vizesi
İspanyolca tercüme işleriniz için tıklayın: İspanyolca Tercüme


Meksika’ya seyahat için yapacağınız vize başvurularıyla ilgili bilgiler bu web sitesinde mevcuttur. Meksika turist vizesi özellikle uzmanı olduğumuz bir kategoridir. Meksika öğrenci vizesi ve ticari amaçlarla için alınan Meksika iş vizesi de yoğun olarak hazırladığımız vize kategorilerdir. Meksika vizesi evrakları ve vize işlemleri ile ilgili detayları aşağıda sizler için listeledik. Eğer bu işlemleri nasıl yapacağınızı öğrenmek için günlerce boşa vakit harcamak istemiyor ya da tekerleği yeniden icat etmek istemiyorsanız, size firmamızın vize danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanızı öneriyoruz.

Dilerseniz bizi (232) 425-2328 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da
e-posta ile talebinizi ileterek bilgi alabilirsiniz. Vize danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için çoğu zaman ofisimize gelmenize bile gerek kalmamaktadır. Meksika vizesi için gerekli evrakları ve diğer detayları aşağıda bulabilirsiniz. Bu evrakları bize kargo ile de ulaştırabilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda mümkün olan en profesyonel vize danışmanlık hizmetini alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Meksika vize başvurusu, şu şehirlerde mevcut konsolosluklardan yapılabilir:
İstanbul, Ankara ve İzmir Fahri Konsolosluk

Meksika Konsolosluğu bünyesinde çalışan vize görevlisi personel, sizin adınıza Meksika vize başvuru dosyanızı hazırlamaz. Hatta size verebilecekleri vize danışmanlık hizmeti de son derece sınırlıdır. Tercüme hizmeti zaten veremezler. Konsolosluk vize başvuru merkezi görevlileri, sadece sizin getireceğiniz evrakları ve başvuru formlarını olduğu gibi teslim alır ve değerlendirirler; bizim gibi vize danışmanı ya da yeminli tercüman değildirler. Bir dava açacağınız zaman ilgili mahkemenin kaleminden ne kadar bilgi alabilirseniz, Meksika konsolosluğu vize görevlilerinden de ancak o kadar bilgi alabilirsiniz. Davayı kazanmak için nasıl ki iyi bir avukata ihtiyacınız varsa, Meksika vize başvurusu için de profesyonel ve güvenilir bir vize danışmanına ihtiyacınız olacaktır. Meksika vize başvurusu için profesyonel destek almak her zaman başvuru sahiplerini bir adım öne taşıyacak ve aynı zamanda ret alma ihtimalini minimuma indirecektir. Meksika vize başvurusunu profesyonel bir şekilde yapmak istiyorsanız, lütfen bizimle temasa geçin: (232) 425-2328 ya da
e-posta ile talebinizi ileterek bilgi alın.

Meksika vizesi alabilmeniz için aranan ilk şart, sizi ülkenize bağlayan güçlü unsurlara sahip olduğunuzu belgeleyebilmenizdir. Bu “güçlü bağlar,” ülkeden ülkeye, şehirden şehre ve kişiden kişiye değişmektedir. Çalışıyor olmanız, maddi varlıklarınızın, evinizin, ailenizin ya da banka hesabınızın olması bağ olarak gösterilebilir. Bu güçlü bağlar, sizi ülkenize bağlayan çeşitli sosyoekonomik unsurlarıdır. Örneğin, mal varlığınız, işiniz, sosyal ve ailevi ilişkileriniz, bakmakla yükümlü olduğunuz yakınlarınız, girmek zorunda olduğunuz sınavlar, gitmeniz gereken okullar, kurslar vs duruma ve şartlara göre birer bağ sayılabilir.

Sizi ülkenize bağlayan durumları gözden geçirdiğinizde, Meksika Konsolosluğu bünyesinde hizmet vermekte olan vize görevlisi, başvuru dosyanızı incelerken ülkenizi terk etme niyetinizin olmadığına ve geri dönmek için güçlü bağlarınızın mevcut bulunduğuna ikna olur muydu sorusuna dayanaklı bir cevap verebiliyorsanız, Meksika vizesini alma şansınız yüksek demektir. Eğer bir işiniz, sorumlu olduğunuz bir aileniz, kendi eviniz ya da kiraladığınız bir ev/daire veya seyahatinizin bitiminde ülkenize dönmenizi gerektirecek başka yükümlülükleriniz ve taahhütleriniz varsa Meksika vize başvurusu yaptığınızda büyük ihtimalle “evet” cevabı alırsınız. Her kişinin durumu farklı olduğundan ve Meksika vize başvurunuz hakkında olumlu ya da olumsuz karar vermek tamamen konsolosluk vize görevlisinin inisiyatifinde olduğundan, “garantili vize danışmanlık hizmeti veriyoruz” demek sadece profesyonel olmayan firmaların söylemidir. Davayı kazanma garantisi veren bir avukat ne kadar inandırıcı ve güvenilir olabilirse, "garantili vize alınır" diyen bir acente ya da vize danışmanı veya göçmenlik avukatı da o kadar dürüst olabilir.

Acaba evraklarım eksik mi, başvurum reddedilir mi, beni uğraştırırlar mı şeklindeki endişelerinize son veriyoruz. Vize başvuru işi artık sizi korkutmasın. Profesyonel ekibimiz, konsolosluklardaki işlerinizi en kolay şekilde halletmenizi sağlar. İşimiz sadece form doldurmak değil, yapacağınız başvurunun başarılı sonuçlanması ve harcadığınız paranın boşa gitmemesi için yanınızda adım adım yürümek ve ihtiyacınız olan danışmanlığı sağlamaktır.

Firmamızca profesyonel olarak hazırlanacak olan başvuru dosyanız, Meksika konsolosluk memurlarını ikna edecek şekilde, size özel sosyo-ekonomik durumu en olumlu yanlarıyla yansıtacak ve dolayısıyla Meksika vizesi almanızı sağlayacaktır. Tarafımızca hazırlanacak olan teşekküllü vize dosyası sayesinde Meksika vize randevusu esnasında konsolosluktaki ya da vize başvuru merkezindeki vize görevlisi ile yapacağınız görüşmelerde size ait profesyonel, sosyal, kültürel ve diğer faktörleriniz net olarak belgelenmiş ve açıklanmış olduğundan, can sıkıcı vize mülakat sorularıyla strese girmez, güle oynaya rahat bir Meksika vize başvurusu yaparsınız.

Göçmen statüsünde olmayan ziyaret ya da geçici ikamet amaçlı Meksika vizesi size Meksika’daki gümrük kapısına kadar seyahat etme imkânı tanır. Gümrük kapısına vardığınızda, giriş işlemlerinizi gerçekleştirecek Meksika Gümrük ve Sınır Muhafaza memuru ülkedeki kalış sürenize karar verecektir. Vizenizin geçerlilik süresi Meksika’da bilfiil kalabileceğiniz süre anlamına gelmez. Örneğin 10 yıllık Meksika vizesiyle Meksika’da 10 yıl kesintisiz kalamazsınız. Bir veya iki yıllık bir vize de size bu süre boyunca Meksika’da kesintisiz kalma hakkı sağlamaz. Meksika’da yasal olarak kalma izniniz, pasaportunuzdaki Gümrük ve Sınır Muhafaza damgasının üzerindeki tarihe kadardır. Bunun yanı sıra, başvurunuz esnasında belirtmiş olduğunuz süreden daha uzun kalmanız durumunda gelecekte yapacağınız Meksika vize başvurularınızı olumsuz olarak etkileyebilir.

Meksika Vizesi için Gerekli Evraklar – Genel Liste  • Diploma veya Öğrenci Belgesi:
  • Mezun durumda iseniz geçici çıkış belgesi veya diploma fotokopisi, öğrenci iseniz son bir kaç hafta içinde alınmış öğrenci belgesi. Eğitiminize ara vererek yurtdışına çıkıyorsanız, okuldan izinli veya kaydınızı dondurabileceğinize dair yazı almalısınız. Ayrıca güncel transkript de başvurunuzun içeriğine göre faydalı olabilir.
  • Eğitim Sertifika ve Belgeleri:
  • Daha önce dil kursuna gittiyseniz devam sertifikası veya okuldan alınmış hangi sürelerle hangi kura gittiğinize dair devam yazısı, varsa aldığınız veya almakta olduğunuz sertifika programları, meslek eğitim programları vb belgeler.
  • (Evli iseniz) Aile Belgeleri: Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri veya nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Mali Durum Belgeleri: Aşağıda açıklanan belgelerle, tamamen kendi imkanlarınızla ülkede kalacak düzeyde maddi olanaklara sahip olduğunuzu ispatlamalısınız. Bankada en az 3 ay süreyle hareket gören nakit birikiminiz olmalıdır. Birikimleriniz tamamen size veya ailenize ait olmalıdır. Göstereceğiniz paranın kaynağı çok önemlidir.
  • Öğrenciyseniz veya bir işte çalışmıyorsanız: Ailenizin tüm ev ve arsa tapu fotokopileri Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı (Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri Kredi kartı ekstreleri (Aileniz maaşlı çalışıyorsa) Çalıştıkları işyerinden kaç yıldır çalıştıklarını ve şu anki görevini açıklayan resmi yazı, son 3 aylık maaş bordroları, (SSK'lı iseler) SSK işe giriş bildirgesi (Aileniz serbest çalışıyorsa) Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı (Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleri ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri (Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri.
  • Kendi işinizi yapıyorsanız veya bir yerde çalışıyorsanız: Ailenize ve size ait olan tüm ev ve arsa tapu fotokopileri Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı (Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri Kredi kartı ekstreleri (Maaşlı olarak çalışıyorsanız) Çalıştığınız işyerinden kaç yıldır çalıştığınızı ve şu anki görevinizi açıklayan resmi yazı, eğitiminiz süresince izinli olduğunuza dair yazı, bu yazıyı imzalayan kişinin imza sirküsü, son 3 aylık maaş bordrolarınız, (SSK'lı iseniz) SSK işe giriş bildirgesi (Serbest çalışıyorsanız) İşyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı, imza sirküleriniz, (varsa) Şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye durumunu belirten resmi yazı ve son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstresi (Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri (Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleriniz ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri.
 

 

meksika vizesi
KONSOLOS
VİZE DANIŞMANLIK

info@konsolosvize.com
(232) 425-2328