avusturya vizesi
KONSOLOS
VİZE DANIŞMANLIK

   
      
info@konsolosvize.com
(232) 425-2328
Konsolos Vize
Ana Sayfa
Konsolos Vize
Hakkımızda
Konsolos Vize
Vize Formları
Konsolos Vize
Gerekli Evraklar
Konsolos Vize
Vize Ülkeleri
Konsolos Vize
Seyahat Sigortası
Konsolos Vize
İletişim


avusturya vizesi


avusturya vizesi


KONSOLOS VİZE DANIŞMANLIK
ile
Avusturya Vizesi & Almanca Tercüme

 
Denver Ltd. - ®Konsolos Tercüme Konsolos Vize ile
Avusturya vize başvurunuzda profesyonel danışmanlık hizmeti.

Denver Ltd. - ®
Konsolos Tercüme Konsolos Vize, Avusturya vize başvurularınızı İzmir’de güvenle hazırlatabileceğiniz, on-line ve off-line vize formlarınızı doldurtabileceğiniz, tercüme ve danışmanlık hizmeti alabileceğiniz bir firmadır. Avusturya göçmenlik ve yabancılar hukuku mahkemeleri nezdinde hukuki tecrübe sahibi profesyonellerden oluşan ekibi ile Avusturya konsoloslukları nezdinde vize ile ilgili her türlü sorunlarınızı çözmenize yardımcı olabilecek bilgi birikimi ve tecrübeye sahip ekibimizle Avusturya vize işlemlerinizi kolayca halledebiliriz.

Turistik Başvuru İçin Gerekli Evraklar Listesi:
İlgili kuralların gerekliliklerini yerine getirmek müracaat sahibinin sorumluluğunda olduğundan, belirtilen dokümanların sunulmaması, başvurunun reddedilmesi için gerekçe oluşturacaktır. Vize görevlisi kararını sunmuş olduğunuz kanıtlar doğrultusunda verecektir. Vize görevlilerinin kişisel koşullarınız kadar, başvurunuzun nedenlerini de anlamaları büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple, evrakların mümkün mertebe eksiksiz olarak hazırlanması ve Konsolosluğa sunulması son derece önemlidir.

Firmamız tarafından, gerekli olan tüm evraklarınız düzenlenmekte, başvuru formlarınız doldurulmakta, zorunlu
Seyahat Sigortanız yapılmakta, randevunuz alınmakta, kısacası dosyanız eksiksiz olarak tarafımızca profesyonel bir şekilde hazırlanmaktadır.

Avusturya Vizesi Gerekli Evraklar:  MS-WORD
  PDF ve Başvuru Formu:

İlgili kuralların gerekliliklerini yerine getirmek müracaat sahibinin sorumluluğunda olduğundan, belirtilen dokümanların sunulmaması başvurunun reddedilmesi için gerekçe oluşturacaktır. Vize görevlisi kararını sunmuş olduğunuz kanıtlar doğrultusunda verecektir. Vize görevlilerinin kişisel koşullarınız kadar, başvurunuzun nedenlerini de anlamaları büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, evrakların mümkün mertebe eksiksiz olarak hazırlanması ve Konsolosluğa sunulması son derece önemlidir.

Gerekli olan tüm evraklarınız düzenlenmekte, başvuru formlarınız doldurulmakta, zorunlu Seyahat Sağlık Sigortanız tarafımızca yapılmakta, kısacası dosyanız eksiksiz olarak tarafımızca profesyonel bir şekilde hazırlanmaktadır.

1. Tam ve eksiksiz doldurulmuş ve şahsen imzalanmış Schengen Avusturya Vizesi Başvuru Formu (tarafımızca doldurulmaktadır),
2. İçinde boş vize sayfaları bulunan geçerli pasaport,
3. Eğer varsa eski pasaportlarınız,
4. İki adet yakın zamanda çekilmiş ve usulüne uygun biyometrik fotoğraf,
5. Geçerli pasaportunuzun 1-4e kadar olan sayfalarının fotokopileri,
6. Seyahat süresinin tamamını kapsayan 30.000.- EURO değerinde seyahat sigortası (tarafımızca yapılmaktadır),
7. Gidiş-dönüş uçak / tren / otobüs bileti rezervasyonu (Konsoloslukça bilet aslı talep edilebilir),
8. Konaklama yer tanımı; otel rezervasyonu (Konsoloslukça ödeme makbuzu talep edilebilir),
9. Maddi Durumu Gösterir Belgeler
    a. Maaş bordroları veya gelirinizi gösterir belgeler [asılları + fotokopileri]
    b. Çalıştığınız ya da sahibi olduğunuz firmanın belgeleri: Ticaret Oda Kaydı, en son Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi, İşe Giriş Bildirgesi, İzin Yazısı, SGK Hizmet Dökümü, vs. [fotokopileri],
    c. Banka cüzdanları veya Banka Yazıları (asılları + fotokopileri - Minimum son 3 aya ait hesap hareketleri - Özellikle bu amaç için bankanızdan antetli kağıda hesap dökümü istenebilir. Banka evrakları kaşeli ve imzalı olmalıdır.
    d. Şayet çalışmıyor iseniz, ailenizin maddi durumunu gösterir belgeler örneğin onların maaş bordroları, banka cüzdanları. [asılları + fotokopileri],
    e. Malvarlığınız varsa bunu kanıtlayıcı belgeler tapu, araç ruhsatı, vs.
    f. Limiti en yüksek 1 ya da 2 kredi kartınızın son ekstresi (bankadan kaşe/imzalı + kart limitinin gözükmesi gerekmektedir),
10. Eğer çalışıyor iseniz, izinli olduğunuzu belgeleyen antetli bir kağıda yazılmış, işvereninizden resmi bir yazı [aslı + fotokopisi],
11. Eğer öğrenci iseniz, öğrenci belgeniz [aslı + fotokopisi]
12. Eğer emekli iseniz, minimum son 3 aylık aldığınız emekli maaşını gösterir (kaşe ve imzalı) belge,
13. Sponsorunuzdan(eğer varsa): Sponsorunuz tarafından emniyetten alınmış onaylı davet yazısı [aslı + fotokopisi]
    - Sponsorun maddi imkânlarını gösterir belgeler (minimum son 3 aylık banka dökümü ve maaş bordroları) (e-posta yoluyla tarafımıza gönderilebilir)
    - Sponsorun pasaport fotokopisi ve iletişim bilgileri (telefon, adres ve varsa, e-posta) (e-posta yoluyla tarafımıza gönderilebilir)
14. 18 yaşının altında anne-baba/veli ile seyahat etmeyen tüm çocuklar, yanlarında anne-baba/velileri tarafından seyahat etmelerine izin verdiklerini teyit eden noter tasdikli muvafakat name [aslı+fotokopisi],
15. Vukuatlı nüfus kayıt örneği. Başvuru sahibi evli ise eşi ve çocuklarıyla birlikte listelendiği şu anki kütüğü ve anne, baba ve kardeşleriyle listelendiği evlenmeden önceki eski kütüğü ayrı ayrı çıkartılacaktır,
16. Durumunuzun gerekli ve eksiksiz bir biçimde açıklandığı dilekçe (durumunuz incelenerek ve talepleriniz göz önünde bulundurularak tarafımızca hazırlanmaktadır).


    Avusturya Vizesi
Almanca tercüme işleriniz için tıklayın: Almanca Tercüme


Denver Ltd. - ®Konsolos Tercüme, çeviri işini uzun yıllardan beri profesyonel olarak yapmakta olan ve Almanca lisan bilgileri, Almanya, Avusturya ve İsviçre'de edindikleri yurt dışı eğitim ve tecrübeleriyle pekişmiş tercümanları bünyesinde barındıran bir çeviri, tercüme ve danışmanlık şirketidir. 2007 yılında kurumsallaşmış olan firmamız, 20 yılı aşkın bir zamandan beri ABD, Almanya, Avustralya, Hollanda, İngiltere, İsveç, Kanada ve Türkiye başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerindeki resmi ve özel kuruluş ve organizasyonlar için tercüme hizmetleri sağlamaktadır.

Müşteri mahremiyetinin korunması, zamanından önce teslim, pırıl pırıl akıcı bir dille hazırlanmış aslına sadık, doğru ve eksiksiz çeviri, müşteri memnuniyetinin sağlanması, başta gelen ilkelerimiz arasındadır.

Firmamıza teslim ettiğiniz Almanca tercüme işleriniz daima hedef dile ana dili düzeyinde vakıf kişilerce yapılır ve son kontrolden geçirilir. Örneğin Almanca'ya çevirilen metniniz, ana dili Almanca olan bir redaktör tarafından okunup düzeltildikten sonra size teslim edilir. Türkiye'deki okullarda öğretilen Almanca yabancı dil seviyesiyle yapılan tercümeler, Almanca'yı ana dili olarak konuşan bir tercüman tarafından yapılacak çeviri kalitesine asla erişemez! Nitekim bugün Turizm sektöründe, hatta 5 yıldızlı otellerin çoğunda acemi ve ucuz tercümanların çevirmiş olduğu tanıtım kitapçıkları hala kullanılmakta ve bunları okuyan Almanyalı, Avusturyalı ve İsviçre'li turistler için eğlence ve alay konusu olmaktadır. Firmanızın prestiji söz konusuysa ucuz tercüme hizmetlerinden sakının!

Avusturya’ya seyahat için yapacağınız vize başvurularıyla ilgili bilgiler bu web sitesinde mevcuttur. Avusturya turist vizesi özellikle uzmanı olduğumuz bir kategoridir. Avusturya öğrenci vizesi ve ticari amaçlarla için alınan Avusturya iş vizesi de yoğun olarak hazırladığımız vize kategorilerdir. Avusturya vizesi evrakları ve vize işlemleri ile ilgili detayları aşağıda sizler için listeledik. Eğer bu işlemleri nasıl yapacağınızı öğrenmek için günlerce boşa vakit harcamak istemiyor ya da tekerleği yeniden icat etmek istemiyorsanız, size firmamızın vize danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanızı öneriyoruz.

Dilerseniz bizi (232) 425-2328 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da
e-posta ile talebinizi ileterek bilgi alabilirsiniz. Vize danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için çoğu zaman ofisimize gelmenize bile gerek kalmamaktadır. Avusturya vizesi için gerekli evrakları ve diğer detayları aşağıda bulabilirsiniz. Bu evrakları bize kargo ile de ulaştırabilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda mümkün olan en profesyonel vize danışmanlık hizmetini alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Avusturya vize başvurusu, Avusturya Konsolosluğunca yetkilendirilmiş, şu şehirlerde mevcut
VFS Global ofislerinden yapılabilir: İstanbul Harbiye, İstanbul Altunizade, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep

VFS Global ofislerinde mevcut personel sizin adınıza Schengen vize başvuru dosyanızı hazırlamazlar. Hatta size verebilecekleri vize danışmanlık hizmeti de son derece sınırlıdır. Tercüme hizmeti zaten veremezler. Vize başvuru merkezi görevlileri, sadece sizin getireceğiniz evrakları ve başvuru formlarını olduğu gibi teslim alır ve konsolosluğa iletirler; bizim gibi vize danışmanı ya da yeminli tercüman değildirler. Bir dava açacağınız zaman ilgili mahkemenin kaleminden ne kadar bilgi alabilirseniz, VFS Global görevlilerinden de ancak o kadar bilgi alabilirsiniz. Davayı kazanmak için nasıl ki iyi bir avukata ihtiyacınız varsa, Avusturya vize başvurusu için de profesyonel ve güvenilir bir vize danışmanına ihtiyacınız olacaktır. Avusturya vize başvurusu için profesyonel destek almak her zaman başvuru sahiplerini bir adım öne taşıyacak ve aynı zamanda ret alma ihtimalini minimuma indirecektir. Avusturya vize başvurusunu profesyonel bir şekilde yapmak istiyorsanız, lütfen bizimle temasa geçin: (232) 425-2328 ya da
e-posta ile talebinizi ileterek bilgi alın.

Avusturya vizesi alabilmeniz için aranan ilk şart, sizi ülkenize bağlayan güçlü unsurlara sahip olduğunuzu belgeleyebilmenizdir. Bu “güçlü bağlar,” ülkeden ülkeye, şehirden şehre ve kişiden kişiye değişmektedir. Çalışıyor olmanız, maddi varlıklarınızın, evinizin, ailenizin ya da banka hesabınızın olması bağ olarak gösterilebilir. Bu güçlü bağlar, sizi ülkenize bağlayan çeşitli sosyoekonomik unsurlarıdır. Örneğin, mal varlığınız, işiniz, sosyal ve ailevi ilişkileriniz, bakmakla yükümlü olduğunuz yakınlarınız, girmek zorunda olduğunuz sınavlar, gitmeniz gereken okullar, kurslar vs duruma ve şartlara göre birer bağ sayılabilir.

Sizi ülkenize bağlayan durumları gözden geçirdiğinizde, Avusturya Konsolosluğu bünyesinde hizmet vermekte olan vize görevlisi, başvuru dosyanızı incelerken ülkenizi terk etme niyetinizin olmadığına ve geri dönmek için güçlü bağlarınızın mevcut bulunduğuna ikna olur muydu sorusuna dayanaklı bir cevap verebiliyorsanız, Avusturya vizesini alma şansınız yüksek demektir. Eğer bir işiniz, sorumlu olduğunuz bir aileniz, kendi eviniz ya da kiraladığınız bir ev/daire veya seyahatinizin bitiminde ülkenize dönmenizi gerektirecek başka yükümlülükleriniz ve taahhütleriniz varsa Avusturya vize başvurusu yaptığınızda büyük ihtimalle “evet” cevabı alırsınız. Her kişinin durumu farklı olduğundan ve Avusturya vize başvurunuz hakkında olumlu ya da olumsuz karar vermek tamamen konsolosluk vize görevlisinin inisiyatifinde olduğundan, “garantili vize danışmanlık hizmeti veriyoruz” demek sadece profesyonel olmayan firmaların söylemidir. Davayı kazanma garantisi veren bir avukat ne kadar inandırıcı ve güvenilir olabilirse, "garantili vize alınır" diyen bir acente ya da vize danışmanı veya göçmenlik avukatı da o kadar dürüst olabilir.

Acaba evraklarım eksik mi, başvurum reddedilir mi, beni uğraştırırlar mı şeklindeki endişelerinize son veriyoruz. Vize başvuru işi artık sizi korkutmasın. Profesyonel ekibimiz, konsolosluklardaki işlerinizi en kolay şekilde halletmenizi sağlar. İşimiz sadece form doldurmak değil, yapacağınız başvurunun başarılı sonuçlanması ve harcadığınız paranın boşa gitmemesi için yanınızda adım adım yürümek ve ihtiyacınız olan danışmanlığı sağlamaktır.

Firmamızca profesyonel olarak hazırlanacak olan başvuru dosyanız, Avusturya konsolosluk memurlarını ikna edecek şekilde, size özel sosyo-ekonomik durumu en olumlu yanlarıyla yansıtacak ve dolayısıyla Avusturya vizesi almanızı sağlayacaktır. Tarafımızca hazırlanacak olan teşekküllü vize dosyası sayesinde Avusturya vize randevusu esnasında konsolosluktaki ya da vize başvuru merkezindeki vize görevlisi ile yapacağınız görüşmelerde size ait profesyonel, sosyal, kültürel ve diğer faktörleriniz net olarak belgelenmiş ve açıklanmış olduğundan, can sıkıcı vize mülakat sorularıyla strese girmez, güle oynaya rahat bir Avusturya vize başvurusu yaparsınız.

Göçmen statüsünde olmayan ziyaret ya da geçici ikamet amaçlı Avusturya vizesi size Avusturya’daki gümrük kapısına kadar seyahat etme imkânı tanır. Gümrük kapısına vardığınızda, giriş işlemlerinizi gerçekleştirecek Avusturya Gümrük ve Sınır Muhafaza memuru ülkedeki kalış sürenize karar verecektir. Vizenizin geçerlilik süresi Avusturya’da bilfiil kalabileceğiniz süre anlamına gelmez. Örneğin 10 yıllık Avusturya vizesiyle Avusturya’da 10 yıl kesintisiz kalamazsınız. Bir veya iki yıllık bir vize de size bu süre boyunca Avusturya’da kesintisiz kalma hakkı sağlamaz. Avusturya’da yasal olarak kalma izniniz, pasaportunuzdaki Gümrük ve Sınır Muhafaza damgasının üzerindeki tarihe kadardır. Bunun yanı sıra, başvurunuz esnasında belirtmiş olduğunuz süreden daha uzun kalmanız durumunda gelecekte yapacağınız Avusturya vize başvurularınızı olumsuz olarak etkileyebilir.

Avusturya Vizesi için Gerekli Evraklar – Genel Liste  • Diploma veya Öğrenci Belgesi:
  • Mezun durumda iseniz geçici çıkış belgesi veya diploma fotokopisi, öğrenci iseniz son bir kaç hafta içinde alınmış öğrenci belgesi. Eğitiminize ara vererek yurtdışına çıkıyorsanız, okuldan izinli veya kaydınızı dondurabileceğinize dair yazı almalısınız. Ayrıca güncel transkript de başvurunuzun içeriğine göre faydalı olabilir.
  • Eğitim Sertifika ve Belgeleri:
  • Daha önce dil kursuna gittiyseniz devam sertifikası veya okuldan alınmış hangi sürelerle hangi kura gittiğinize dair devam yazısı, varsa aldığınız veya almakta olduğunuz sertifika programları, meslek eğitim programları vb belgeler.
  • (Evli iseniz) Aile Belgeleri: Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri veya nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Mali Durum Belgeleri: Aşağıda açıklanan belgelerle, tamamen kendi imkanlarınızla ülkede kalacak düzeyde maddi olanaklara sahip olduğunuzu ispatlamalısınız. Bankada en az 3 ay süreyle hareket gören nakit birikiminiz olmalıdır. Birikimleriniz tamamen size veya ailenize ait olmalıdır. Göstereceğiniz paranın kaynağı çok önemlidir.
  • Öğrenciyseniz veya bir işte çalışmıyorsanız: Ailenizin tüm ev ve arsa tapu fotokopileri Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı (Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri Kredi kartı ekstreleri (Aileniz maaşlı çalışıyorsa) Çalıştıkları işyerinden kaç yıldır çalıştıklarını ve şu anki görevini açıklayan resmi yazı, son 3 aylık maaş bordroları, (SSK'lı iseler) SSK işe giriş bildirgesi (Aileniz serbest çalışıyorsa) Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı (Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleri ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri (Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri.
  • Kendi işinizi yapıyorsanız veya bir yerde çalışıyorsanız: Ailenize ve size ait olan tüm ev ve arsa tapu fotokopileri Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı (Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri Kredi kartı ekstreleri (Maaşlı olarak çalışıyorsanız) Çalıştığınız işyerinden kaç yıldır çalıştığınızı ve şu anki görevinizi açıklayan resmi yazı, eğitiminiz süresince izinli olduğunuza dair yazı, bu yazıyı imzalayan kişinin imza sirküsü, son 3 aylık maaş bordrolarınız, (SSK'lı iseniz) SSK işe giriş bildirgesi (Serbest çalışıyorsanız) İşyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı, imza sirküleriniz, (varsa) Şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye durumunu belirten resmi yazı ve son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstresi (Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri (Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleriniz ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri.
 

 

avusturya vizesi
KONSOLOS
VİZE DANIŞMANLIK

info@konsolosvize.com
(232) 425-2328