amerika vizesi
KONSOLOS
VİZE DANIŞMANLIK

   
      
info@konsolosvize.com
(232) 425-2328
Konsolos Vize
Ana Sayfa
Konsolos Vize
Hakkımızda
Konsolos Vize
Vize Formları
Konsolos Vize
Gerekli Evraklar
Konsolos Vize
Vize Ülkeleri
Konsolos Vize
Seyahat Sigortası
Konsolos Vize
İletişim


amerika vizesi


amerika vizesiKONSOLOS VİZE DANIŞMANLIK
ile
Amerika Vizesi & İngilizce Tercüme


Denver Ltd. - ®Konsolos Tercüme Konsolos Vize ile
Amerika vize başvurunuzda profesyonel danışmanlık hizmeti.

Denver Ltd. - ®
Konsolos Tercüme Konsolos Vize, Amerika vize başvurularınızı İzmir’de güvenle hazırlatabileceğiniz, on-line ve off-line vize formlarınızı doldurtabileceğiniz, tercüme ve danışmanlık hizmeti alabileceğiniz bir firmadır. Amerika göçmenlik ve yabancılar hukuku mahkemeleri nezdinde hukuki tecrübe sahibi profesyonellerden oluşan ekibi ile Amerika konsoloslukları nezdinde vize ile ilgili her türlü sorunlarınızı çözmenize yardımcı olabilecek bilgi birikimi ve tecrübeye sahip ekibimizle Amerika vize işlemlerinizi kolayca halledebiliriz.

Turistik Başvuru İçin Gerekli Evraklar Listesi:
İlgili kuralların gerekliliklerini yerine getirmek müracaat sahibinin sorumluluğunda olduğundan, belirtilen dokümanların sunulmaması, başvurunun reddedilmesi için gerekçe oluşturacaktır. Vize görevlisi kararını sunmuş olduğunuz kanıtlar doğrultusunda verecektir. Vize görevlilerinin kişisel koşullarınız kadar, başvurunuzun nedenlerini de anlamaları büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple, evrakların mümkün mertebe eksiksiz olarak hazırlanması ve Konsolosluğa sunulması son derece önemlidir.

Firmamız tarafından, gerekli olan tüm evraklarınız düzenlenmekte, başvuru formlarınız doldurulmakta, tercihe bağlı
Seyahat Sigortanız yapılmakta, randevunuz alınmakta, kısacası dosyanız eksiksiz olarak tarafımızca profesyonel bir şekilde hazırlanmaktadır.

Amerika Vizesi Gerekli Evraklar:  MS-WORD
 / PDF ve On-line Başvuru Formu:
1.
DS160 başvuru formu, tarafımızdan on-line olarak doldurulacak ve ardından tercihinize göre İstanbul ya da Ankara’daki konsolosluktan vize başvuru randevunuz tarafımızca alınacaktır.
2. İçinde boş vize sayfaları bulunan, en az bir yıl süreyle geçerli pasaport
3. Eğer varsa eski pasaportlarınız
4.İki adet fotoğraf (5x5 cm ebat, açık renk fon). Yeni çekilen fotoğrafı bize e-mail ekinde ya da CD içinde JPG dosya olarak iletiniz. Fotoğraf icapları için
https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/immigrant-visas-tr/gocmen-vize-fotograf-ozellikleri/
adresini inceleyiniz.
5. Doğru vize harcı, tarafımızdan yatırılacaktır.
6. Maddi Durumu Gösterir Belgeler
    a. Maaş bordroları veya gelirinizi gösterir belgeler
    b. Eğer iş sahibi iseniz firmanızın belgelerini sağlayınız: Ticaret Odası kaydı, en son vergi levhanız, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi
    c. Banka cüzdanları veya Banka Yazıları (Minimum son 3 aya ait hesap hareketleri - Özellikle bu amaç için bankanızdan antetli kağıda hesap dökümü istenebilir.]
    d. Ailenizin maddi durumunu gösterir belgeler örneğin onların maaş bordroları, banka cüzdanları.
    e. Malvarlığınız varsa bunu kanıtlayıcı belgeler tapu, araç ruhsatı
    f. Limiti en yüksek 1 ya da 2 kredi kartınızın son ekstresi
7. Eğer çalışıyor iseniz, izinli olduğunuzu belgeleyen antetli bir kağıda yazılmış, işvereninizden resmi bir yazı
8. Eğer öğrenci iseniz, lütfen öğrenci belgenizi ekleyiniz
9. Sponsorunuzdan(eğer varsa): Sponsorunuz tarafından imzalanmış davet yazısı (A.B.D.’deki maddi durumunu gösteren kanıtlar ile A.B.D.’deki yasal kalma iznini gösterir belgeler, maddi imkanları ve uygun konaklama imkanlarını gösterir belgeler (fotokopileri)
- Sponsorun evine ait belgeler: Belediye vergi kağıdı (council tax bill), elektrik, su, havagazı faturalarından biri. Sponsorunuz yoksa otel rezervasyonu yapılmalıdır.
    - Sponsorun pasaport fotokopisi
    - Sponsorun gelirini belgeleyen evraklar - Banka ekstresi, (bank statement), Maaş çekleri (pay check stubs)
10. 18 yaşının altında anne-baba/veli ile seyahat etmeyen tüm çocuklar, yanlarında anne-baba/velileri tarafından seyahat etmelerine izin verdiklerini teyit eden noter tasdikli muvafakatname.
11. Erkek müracaatçılar askerlik durumlarını açıklayıcı belge getirmelidirler.
12. Vukuatlı nüfus kayıt örneği. Başvuru sahibi evli ise eşi ve çocuklarıyla birlikte listelendiği şu anki kütüğü ve anne, baba ve kardeşleriyle listelendiği evlenmeden önceki eski kütüğü ayrı ayrı çıkartılacaktır.

Aşağıdaki belgeler tüm vize başvurusunda bulunanlar için gereklidir:
   • Göçmen olmayan vize adaylarının (yaşa bakılmaksızın) DS-160 Göçmen Olmayan Vize Elektronik Başvurusunu doldurmaları gerekmektedir. DS-160 formu, Denver Ltd. - ®Konsolos Tercüme tarafından online olarak doldurulmalıdır.
   • Ülkeye özel anlaşmalarda aksi belirtilmedikçe, verilen bir pasaport, Birleşik Devletlere seyahat için ve adayın Birleşik Devletlerde amaçladığı kalma süresinden sonra en az 6 ay süreyle geçerlidir. İstisnai durumlar listesi için lütfen
http://www.state.gov/documents/organization/104770.pdf sayfasını ziyaret ediniz. Eğer pasaportta birden fazla kişi kayitliysa, vize isteyen her bir kişi icin başvuru yapılmak zorundadır.

Adaylar mülakatları sırasında Konsolosluk Memuruna açıklama yapmak için hazır bulunmak zorundadırlar:
   • Seyahatin amacı, Birleşik Devletlerde ne kadar süre kalmayı amaçladıkları ve seyahat masraflarını nasıl karşılayacakları konularına bağlı olarak Konsolosluk Görevlileri genelde, aile bağları, iş durumları gibi Birleşik Devletlere seyahatlerinden sonra adayları memleketlerine dönmeyi zorunlu kılan bağları hakkında araştırma yaparlar. Konsolosluk Görevlisi tarafından belge talebinde bulunulmasa dahi, adaylar talep edilmesi durumuna karşı ilgili belgeleri yanlarında getirmelidirler.

Yukarıda listelenen evraklara ek olarak, başvuranların ayrıca getirmeleri gerekenler:
   • DS-160 formu randevu tarihinden en az 3 is günü önce, doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalı, internet ortamında elektronik olarak imzalandıktan sonra gönderilmelidir. Aksi takdirde başvuru sahipleri geri çevrilecek ve yeniden randevu almaları gerekecektir.
   • Uluslararası yolculukları gösteren önceki pasaportlar veya Amerika Birleşik Devletlerine önceden çıkarılmış vizeler.
   • Son 6 ayda çekilmiş bir adet 5 x 5 cm (ya da 2” x 2”) renkli fotoğraf. Fotoğraf aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır: yüz kameraya bakmalı, beyaz arka plan, kulaklar görünür, gözlükler parlama yapmamalı veya karanlık gölge oluşturmamalı, saç kapamalarına izin verilmemektedir (dini nedenlerle giyilmediği sürece). Fotoğraf ipuçları için lütfen burayı
tıklayınız
.
   • İsteğe bağlı olarak, başvuranlar seyahat gerekçesini destekleyecek ve öğrenci statüsünü veya istihdamını doğrulayan, finansal kaynakların kanıtı gibi anavatanlarına mesleki, mali ve ailevi bağlarını gösteren belgeleri getirebilirler. NOT: Konsolosluk görevlileri her belgeyi incelemekle yükümlü değildir.

ANKARA’DAKİ Konsolosluk birimine başvuruyorsanız:
   • Üçüncü-dünya ülkeleri vatandaşları doğum belgeleri/Kimlik kartları ve evlilik belgelerini(eğer varsa) yanlarında vize mülakatına getirdiğinden emin olmalıdır.
   • Tüm üniversite öğrencileri, yeni üniversite mezunları ve öğrenci vizesine başvuranlar yanlarında en son resmi transkriptlerini getirmelidir.
   • Başvuranlar kendi ülkelerine bağlarını gösterdiğine inandıkları herhangi bir belge getirebilirler.

İSTANBUL’DAKİ Konsolosluk birimine başvuruyorsanız:
   • Başvuranlar Türkiye’deki bağlarını gösterdiğine inandıkları herhangi bir belge getirebilirler. NOT: Konsolosluk görevlileri her belgeyi incelemekle yükümlü değildir.

    Amerika vizesi
İngilizce tercüme işleriniz için tıklayın: İngilizce Tercüme


Denver Ltd. - ®Konsolos Tercüme Konsolos Vize, çeviri işini uzun yıllardan beri profesyonel olarak yapmakta olan ve İngilizce lisan bilgileri, Amerika, İngiltere ve avustralya'da edindikleri yurt dışı eğitim ve tecrübeleriyle pekişmiş tercümanları bünyesinde barındıran bir çeviri, tercüme ve danışmanlık şirketidir. 2007 yılında kurumsallaşmış olan firmamız, 20 yılı aşkın bir zamandan beri ABD, Almanya, Avustralya, Hollanda, İngiltere, İsveç, Kanada ve Türkiye başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerindeki resmi ve özel kuruluş ve organizasyonlar için tercüme hizmetleri sağlamaktadır.

Müşteri mahremiyetinin korunması, zamanından önce teslim, pırıl pırıl akıcı bir dille hazırlanmış aslına sadık, doğru ve eksiksiz çeviri, müşteri memnuniyetinin sağlanması, başta gelen ilkelerimiz arasındadır.

Firmamıza teslim ettiğiniz İngilizce tercüme işleriniz daima hedef dile ana dili düzeyinde vakıf kişilerce yapılır ve son kontrolden geçirilir. Örneğin İngilizce'ye çevirilen metniniz, ana dili İngilizce olan bir redaktör tarafından okunup düzeltildikten sonra size teslim edilir. Türkiye'deki okullarda öğretilen İngilizce yabancı dil seviyesiyle yapılan tercümeler, İngilizce'yi ana dili olarak konuşan bir tercüman tarafından yapılacak çeviri kalitesine asla erişemez! Nitekim bugün Turizm sektöründe, hatta 5 yıldızlı otellerin çoğunda acemi ve ucuz tercümanların çevirmiş olduğu tanıtım kitapçıkları hala kullanılmakta ve bunları okuyan Amerikalı, Avusturalyalı ve İngiltereli turistler için eğlence ve alay konusu olmaktadır. Firmanızın prestiji söz konusuysa ucuz tercüme hizmetlerinden sakının!

Amerika’ya seyahat için yapacağınız vize başvurularıyla ilgili bilgiler bu web sitesinde mevcuttur. Amerika turist vizesi özellikle uzmanı olduğumuz bir kategoridir. Amerika öğrenci vizesi ve ticari amaçlarla için alınan Amerika iş vizesi de yoğun olarak hazırladığımız vize kategorilerdir. Amerika vizesi evrakları ve vize işlemleri ile ilgili detayları aşağıda sizler için listeledik. Eğer bu işlemleri nasıl yapacağınızı öğrenmek için günlerce boşa vakit harcamak istemiyor ya da tekerleği yeniden icat etmek istemiyorsanız, size firmamızın vize danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanızı öneriyoruz.

Dilerseniz bizi (232) 425-2328 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da
e-posta
ile talebinizi ileterek bilgi alabilirsiniz. Vize danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için çoğu zaman ofisimize gelmenize bile gerek kalmamaktadır. Amerika vizesi için gerekli evrakları ve diğer detayları aşağıda bulabilirsiniz. Bu evrakları bize kargo ile de ulaştırabilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda mümkün olan en profesyonel vize danışmanlık hizmetini alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Amerika vize başvurusu, Amerika Konsolosluğunca yetkilendirilmiş, şu şehirlerde mevcut ABD Konsolosluklarından randevu alınması suretiyle yapılabilir:
İstanbul, Ankara,

Amerikan Konsolosluğu bünyesinde çalışan vize görevlisi personel, sizin adınıza Amerika vize başvuru dosyanızı hazırlamaz. Hatta size verebilecekleri vize danışmanlık hizmeti de son derece sınırlıdır. Tercüme hizmeti zaten veremezler. Konsolosluk vize başvuru merkezi görevlileri, sadece sizin getireceğiniz evrakları ve başvuru formlarını olduğu gibi teslim alır ve değerlendirirler; bizim gibi vize danışmanı ya da yeminli tercüman değildirler. Bir dava açacağınız zaman ilgili mahkemenin kaleminden ne kadar bilgi alabilirseniz, Amerika konsolosluğu vize görevlilerinden de ancak o kadar bilgi alabilirsiniz. Davayı kazanmak için nasıl ki iyi bir avukata ihtiyacınız varsa, Amerika vize başvurusu için de profesyonel ve güvenilir bir vize danışmanına ihtiyacınız olacaktır. Amerika vize başvurusu için profesyonel destek almak her zaman başvuru sahiplerini bir adım öne taşıyacak ve aynı zamanda ret alma ihtimalini minimuma indirecektir. Amerika vize başvurusunu profesyonel bir şekilde yapmak istiyorsanız, lütfen bizimle temasa geçin: (232) 425-2328 ya da
e-posta ile talebinizi ileterek bilgi alın.

Amerika vizesi alabilmeniz için aranan ilk şart, sizi ülkenize bağlayan güçlü unsurlara sahip olduğunuzu belgeleyebilmenizdir. Bu “güçlü bağlar,” ülkeden ülkeye, şehirden şehre ve kişiden kişiye değişmektedir. Çalışıyor olmanız, maddi varlıklarınızın, evinizin, ailenizin ya da banka hesabınızın olması bağ olarak gösterilebilir. Bu güçlü bağlar, sizi ülkenize bağlayan çeşitli sosyoekonomik unsurlarıdır. Örneğin, mal varlığınız, işiniz, sosyal ve ailevi ilişkileriniz, bakmakla yükümlü olduğunuz yakınlarınız, girmek zorunda olduğunuz sınavlar, gitmeniz gereken okullar, kurslar vs duruma ve şartlara göre birer bağ sayılabilir.

Sizi ülkenize bağlayan durumları gözden geçirdiğinizde, Amerika Konsolosluğu bünyesinde hizmet vermekte olan vize görevlisi, başvuru dosyanızı incelerken ülkenizi terk etme niyetinizin olmadığına ve geri dönmek için güçlü bağlarınızın mevcut bulunduğuna ikna olur muydu sorusuna dayanaklı bir cevap verebiliyorsanız, Amerika vizesini alma şansınız yüksek demektir. Eğer bir işiniz, sorumlu olduğunuz bir aileniz, kendi eviniz ya da kiraladığınız bir ev/daire veya seyahatinizin bitiminde ülkenize dönmenizi gerektirecek başka yükümlülükleriniz ve taahhütleriniz varsa Amerika vize başvurusu yaptığınızda büyük ihtimalle “evet” cevabı alırsınız. Her kişinin durumu farklı olduğundan ve Amerika vize başvurunuz hakkında olumlu ya da olumsuz karar vermek tamamen konsolosluk vize görevlisinin inisiyatifinde olduğundan, “garantili vize danışmanlık hizmeti veriyoruz” demek sadece profesyonel olmayan firmaların söylemidir. Davayı kazanma garantisi veren bir avukat ne kadar inandırıcı ve güvenilir olabilirse, "garantili vize alınır" diyen bir acente ya da vize danışmanı veya göçmenlik avukatı da o kadar dürüst olabilir.

Acaba evraklarım eksik mi, başvurum reddedilir mi, beni uğraştırırlar mı şeklindeki endişelerinize son veriyoruz. Vize başvuru işi artık sizi korkutmasın. Profesyonel ekibimiz, konsolosluklardaki işlerinizi en kolay şekilde halletmenizi sağlar. İşimiz sadece form doldurmak değil, yapacağınız başvurunun başarılı sonuçlanması ve harcadığınız paranın boşa gitmemesi için yanınızda adım adım yürümek ve ihtiyacınız olan danışmanlığı sağlamaktır.

Firmamızca profesyonel olarak hazırlanacak olan başvuru dosyanız, Amerika konsolosluk memurlarını ikna edecek şekilde, size özel sosyo-ekonomik durumu en olumlu yanlarıyla yansıtacak ve dolayısıyla Amerika vizesi almanızı sağlayacaktır. Tarafımızca hazırlanacak olan teşekküllü vize dosyası sayesinde Amerika vize randevusu esnasında konsolosluktaki ya da vize başvuru merkezindeki vize görevlisi ile yapacağınız görüşmelerde size ait profesyonel, sosyal, kültürel ve diğer faktörleriniz net olarak belgelenmiş ve açıklanmış olduğundan, can sıkıcı vize mülakat sorularıyla strese girmez, güle oynaya rahat bir Amerika vize başvurusu yaparsınız.

Göçmen statüsünde olmayan ziyaret ya da geçici ikamet amaçlı Amerika vizesi size Amerika’daki gümrük kapısına kadar seyahat etme imkânı tanır. Gümrük kapısına vardığınızda, giriş işlemlerinizi gerçekleştirecek Amerika Gümrük ve Sınır Muhafaza memuru ülkedeki kalış sürenize karar verecektir. Vizenizin geçerlilik süresi Amerika’da bilfiil kalabileceğiniz süre anlamına gelmez. Örneğin 10 yıllık Amerika vizesiyle Amerika’da 10 yıl kesintisiz kalamazsınız. Bir veya iki yıllık bir vize de size bu süre boyunca Amerika’da kesintisiz kalma hakkı sağlamaz. Amerika’da yasal olarak kalma izniniz, pasaportunuzdaki Gümrük ve Sınır Muhafaza damgasının üzerindeki tarihe kadardır. Bunun yanı sıra, başvurunuz esnasında belirtmiş olduğunuz süreden daha uzun kalmanız durumunda gelecekte yapacağınız Amerika vize başvurularınızı olumsuz olarak etkileyebilir.

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar – Genel Liste  • Diploma veya Öğrenci Belgesi:
  • Mezun durumda iseniz geçici çıkış belgesi veya diploma fotokopisi, öğrenci iseniz son bir kaç hafta içinde alınmış öğrenci belgesi. Eğitiminize ara vererek yurtdışına çıkıyorsanız, okuldan izinli veya kaydınızı dondurabileceğinize dair yazı almalısınız. Ayrıca güncel transkript de başvurunuzun içeriğine göre faydalı olabilir.
  • Eğitim Sertifika ve Belgeleri:
  • Daha önce dil kursuna gittiyseniz devam sertifikası veya okuldan alınmış hangi sürelerle hangi kura gittiğinize dair devam yazısı, varsa aldığınız veya almakta olduğunuz sertifika programları, meslek eğitim programları vb belgeler.
  • (Evli iseniz) Aile Belgeleri: Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri veya nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Mali Durum Belgeleri: Aşağıda açıklanan belgelerle, tamamen kendi imkanlarınızla ülkede kalacakk düzeyde maddi olanaklara sahip olduğunuzu ispatlamalısınız. Bankada en az 3 ay süreyle hareket gören nakit birikiminiz olmalıdır. Birikimleriniz tamamen size veya ailenize ait olmalıdır. Göstereceğiniz paranın kaynağı çok önemlidir.
  • Öğrenciyseniz veya bir işte çalışmıyorsanız: Ailenizin tüm ev ve arsa tapu fotokopileri Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı (Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri Kredi kartı ekstreleri (Aileniz maaşlı çalışıyorsa) Çalıştıkları işyerinden kaç yıldır çalıştıklarını ve şu anki görevini açıklayan resmi yazı, son 3 aylık maaş bordroları, (SSK'lı iseler) SSK işe giriş bildirgesi (Aileniz serbest çalışıyorsa) Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı (Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleri ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri (Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri.
  • Kendi işinizi yapıyorsanız veya bir yerde çalışıyorsanız: Ailenize ve size ait olan tüm ev ve arsa tapu fotokopileri Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı (Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri Kredi kartı ekstreleri (Maaşlı olarak çalışıyorsanız) Çalıştığınız işyerinden kaç yıldır çalıştığınızı ve şu anki görevinizi açıklayan resmi yazı, eğitiminiz süresince izinli olduğunuza dair yazı, bu yazıyı imzalayan kişinin imza sirküsü, son 3 aylık maaş bordrolarınız, (SSK'lı iseniz) SSK işe giriş bildirgesi (Serbest çalışıyorsanız) İşyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı, imza sirküleriniz, (varsa) Şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye durumunu belirten resmi yazı ve son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstresi (Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri (Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleriniz ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri.
VİZE TÜRÜ

ÜCRET
Turist, ticari, transit, mürettebat, öğrenci, değişim ve gazeteci vizeleri (B1/B2, C1/D, F, J ve I) 
                   350 A.B.D. Doları
Geçici çalışma vizeleri
(H, L, O, P, Q ve R)
                   450 A.B.D. Doları
Yatırımcı ve tüccar vizeleri (E)
                   500 A.B.D. Doları


Bu ücretlere vize danışmanlık hizmet bedellerimiz dâhil olup F1 öğrenci vizesi gibi ayrıca SEVIS ücreti gerektiren kategorilerde ilave ücret alınabilir. Ayrıca, ilan edilen ücretler rutin dosya içeriğine sahip başvurular içindir. Daha önce ret almışsanız ya da özel durumunuz söz konusu ise sizin için harcayacağımız zaman ve vereceğimiz hizmetlere göre ek ücretler talep edilebilir. 4 ya da daha fazla kişi için yapılacak grup başvurularında indirim söz konusu olabilir.

Amerika Vize Kategorileri

Amerika Turistik, İş Amaçlı ve Transit Geçiş Vizeleri
   • B-1/B-2 - Ticari veya Ziyaret Amaçlı Ziyaretçi Vizesi
   • B1 (Açıklamalı) - Ev Hizmetlileri Ziyaretçi Vizesi
   • B2 - Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi
   • C1/D - Mürettebat Vizesi
   • E1/E2 - Tüccar/Yatırımcı Vizesi
   • E3 - Avustralya Özel İşçi Vizesi
   • I - Gazeteci/Basın Mensubu Vizesi

Amerika Öğrenci ve Değişim Programı Vizeleri
   • F1, F2 - Öğrenci Vizeleri
   • J1, J2 - Değişim Programı Vizeleri
   • M1, M2 - Mesleki Eğitim Vizeleri

Amerika Geçici Çalışma Vizeleri
   • H1-B, H2-A, H2-B, H3 - Geçici Çalışma Vizeleri
   • L - Şirket İçi Transfer Vizeleri
   • O - Olağanüstü Yeteneğe Sahip Kişiler
   • P - Sporcular, Gösteri Grupları ve Sanatçılar

Amerika Diğer Vize Türleri
   • Q1 - Uluslararası Kültürel Değişim Programı
   • R - Din Görevlileri
   • T - İnsan Ticareti Mağduru Vizesi
   • U - Suç Mağduru Vizesi
   • TN/TD - NAFTA Vizeleri
   • Diplomatik ve Resmi Vizeler
   • Süresiz Vizeler (Artık Geçerli Değil)


Amerika’da Süresiz Oturma ve Çalışma İmkanı
Green Card Piyangosu

Amerika Hükümeti her yıl 55.000 kisiye Green Card ile Amerika'da yaşama, çalışma, eğitim şansı veriyor. Amerika'da ikamet ve çalışma vizesi anlamına gelen Yeşil Kart Piyangosu için başvurular her yıl Eylül ayı başından Ekim sonuna kadar firmamız tarafından yapılmaktadır.

En az Lise mezunu veya eğitim, deneyim ve uzmanlık gerektiren bir işte en az 2 yıllık bir deneyime ve ustalığa sahipseniz gelin size Amerikan rüyasının kapılarını açalım.

Bir adet fotoğraf ve kimlik bilgilerinizle bize gelin hayatınızı değiştirmenize yardımcı olalım.

Amerikan yeşil Kartı ya da yaygın olarak bilinen adıyla Green Card, yabancıla eşlerine ve 21 yaş altındaki evlenmemiş çocuklarına; Amerika Birleşik Devletleri'nde süresiz olarak oturma ve çalışma hakkı verir. Green Card, ya da diğer bir adıyla Permanent Resident Card (Daimi İkamet İzni) olarak da adlandırılır.

Green Card piyangosunu kazandığınızda Türk vatandaşlığından çıkmanız gerekmez. Oy kullanma hakkı dışında Amerikan vatandaşlarının ülke içinde sahip oldukları hemen hemen tüm haklardan faydalanırsınız.

Green Card sayesinde Amerika içinde gerek devlet daireleri gerekse özel sektör bünyesinde, istediğiniz yerde çalışabilir ve dilediğiniz eyalette ikamet edebilirsiniz. Green Card sahibi olan kişiler Amerikan üniversitelerinde burslu olarak ya da devlet yardımıyla ya da Amerikan vatandaşları gibi daha düşük harç ödeyerek okuyabilir ya da Amerika içinde kendi şirketlerini kurarak serbest ticarete atılabilirler.

Amerika Birleşik Devletleri, Göçmenlik Kanununun 203. Maddesi gereği, Amerika içinde yaşayan nüfusu çeşitlendirmek amacıyla rasgele yapılan çekilişle (Diversity Visa Lottery-Green Card Piyangosu) her yıl 55.000 kişiye göçmen vizesi (Green Card) vermektedir Türkiye, Amerika'ya az göç veren ülkeler arasında olduğundan, Türk vatandaşları green card çekilişine katılabilirler. 

 

amerika vizesi
KONSOLOS
VİZE DANIŞMANLIK

info@konsolosvize.com
(232) 425-2328